Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları

Bodrum Kat Yalıtımı

Binaların temelden sonra en önemli olan kısmı bodrum katlardır. Çünkü bodrum kat yalıtımı yapılmayan binalarda oluşacak nem ve rutubet, betonu yıpratır ve donatıların korozyona uğramasına neden olur. Bu durumda bina taşıyıcı sisteminin zayıflamaya ve göçmeye elverişli hale gelir. Bunun gibi istenmeyen durumların oluşması için Temel Yalıtımı ve Bodrum kat yalıtımları titizlik ve ince işçilikle tecrübeli kişiler ve firmalar tarafından yapılmalıdır. 

Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları

Bodrum kat yalıtım uygulamasının bina dış yüzeyinden yapılması daha sağlıklıdır. Fakat bitişik nizam, yüksek hafriyat maliyeti gibi nedenlerle dış yüzeyde uygulama yapmak her zaman pek mümkün olmamaktadır.  Pozitif su basıncına maruz kalan yüzeylerde yalıtıma elverişsiz oluşu durumunda, yalıtımın mecburen iç yüzeylerden yapılması gerekmektedir ve negatif su basıncına dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır.

 

Bodrum Kat Yalıtım Çeşitleri

 1. Sürülebilir Bitümlü Karışım; Sadece zemin rutubetini kesmek için yapılan bir uygulamadır. Zemin altında kalan betonarme yüzeylere, önce bitüm astar sürülür daha sonra sıcak bitüm sürülerek yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta astar ve sıcak bitüm ile kaplanmamış tek bir noktanın kalmamasıdır.
 2. Kauçuk Esaslı Pestiller; Bodrum kat yalıtımı yapılacak yerlerde zemin suyu bulunması halinde tercih edilen yalıtım uygulamasıdır ve bohça yalıtım olarak uygulanır. Ek yerini kapatmak için özel bantlar kullanılması gerekir ve su basıncından kurtulmak için drenaj yapılmalıdır.
 3. Suni Reçine Esaslı Sıvı Malzeme: Rutubet ve su yalıtımını engellemek için suni reçine esaslı sıvı plastik malzemeler kullanılabilir. Sürülebilir olmasının avantajları ek yerlerinin bulunmaması ve karmaşık yüzeylere de uygulanabilir olmasıdır. Yeterli kalınlıkta sürülmesi gerekmektedir (Min. 1 mm).

 

Çatı Yalıtımı

Yapılarda dış etkilere direkt olarak maruz kalan çatılar ısı yalıtımı ve su yalıtımı konusunda yeterli olmalıdırlar. Yalıtım konusunda yetersiz olan çatılar akıtır, ısı geçişine izin verir, yapının çabuk yıpranması ve konforun bozulması gibi nedenlere sebebiyet verebilir. Bu yüzden yapacağınız yalıtım uygulamalarında hem kaliteli malzeme hem de nitelikli işçilik gerekmektedir.  Kullanabileceğiniz bazı çatı su yalıtım malzemeleri;

 1. Örtü olarak kullanılan Su Yalıtım Malzemeleri;
 • Membranlar;  Termoplastik atactic polipropilen (APP) esaslı polimerik bitümle kaplanmış cam tülü taşıyıcı ya da polyester keçe taşıyıcılı su yalıtım malzemesidir.
 • Plastomerik Yalıtım Örtüsü:  Termoplastik reçineli Atactic Polipropilen (APP) ile dayanıklılığı arttırılmış, sıcak hava koşullarının hakim olduğu yerlerde daha elverişli kullanım sağlayan örtülerdir.
 • Elastomerik Yalıtım Örtüsü: Daha çok soğuk hava koşullarının hakim olduğu yerlerde kullanılmaktadır ve soğuk hava şartlarında esnek kalabilmektedir.
 • Kiremit Altı Su Yalıtım Örtüsü: Eğimli olan çatılarda çatı kaplaması altına serilebilen polimer bitümlü, çekme dayanımı yüksek ve uzun ömürlü su yalıtımı sağlayan örtülerdir.
 1. Sürme Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri
 • Çimento  Esaslı Su Yalıtım Malzemesi: Su ile karıştırılıp uygulanan çimento esaslı su yalıtım malzemeleridir.
 •  Polyurea Esaslı Su İzolasyonu Malzemesi: %400 e varan oranlarda elastik olan bu malzemeler fırça, rulo yada püskürtme teknikleri ile uygulanabilmektedir.
 •  Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemesi: Su ile inceltilen malzeme beton yüzeylere sürülerek ya da püskürtme yolu ile uygulanmaktadır. En az 3 kat uygulanması gerekmektedir.

 

Bodrum Kat İzolasyonu ve Çatı İzolasyon Fiyatları

Bodrum kat ve çatı katları dış etkilere direkt olarak maruz kaldıkları için korunaklı ve yalıtım uygulamalarının iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Yalıtım uygulamasının çeşitleri ve kaliteli malzemenin kullanılmasının yanında nitelikli işçilik ve uzman firmalar ile çalışmak uygulamanın ömrü ve verimliliği için en önemli parametredir. Samsun’da bulunan Mars Yapı firması uzman ekibi ve tecrübeli ustaları ile sizlere Bodrum kat izolasyonu ve çatı izolasyonu konusunda profesyonel şekilde hizmet vermektedir. Samsun’da en uygun Bodrum kat izolasyonu fiyatları ve çatı izolasyonu fiyatları için lütfen Teklif Al bölmesinden bizimle iletişime geçiniz.

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Aydoğan Site Yönetimi 23 Aralık 2020

3 ustanın gelip kesemediği asansör çukurundaki suyu, 2 günde onlardan daha uygun bir şekilde çözmüşlerdir. Belli bir süre de garanti verdiler. İnşallah sorun çıkmaz uzun yıllar. Saygılar sevgiler...

Mars Yapı Cevap 05 Mart 2021

Teşekkürler..

Nurettin Canbaz 10 Şubat 2019

Çatımızın damlama sorunu çözen ve test ederek bizlere teslim eden mars yapıya teşekkür ederiz. 5 yıldız

Mars Yapı Cevap 18 Şubat 2019

Biz teşekkür ederiz görevimiz.

aykut uçak 15 Aralık 2018

apartmanımızın bodrum kat perdesinden gelen suyu başarıyla sonlandıran mars yapıya teşekkür ederiz

Mars Yapı Cevap 25 Aralık 2018

Teşekkürleriniz bizleri onurlandırdı. Biz teşekkür ederiz.

Harun Oflaz 15 Aralık 2018

Verdiği taahhüt süresi içerisinde sorunumuzu kısa sürede çözmesi bizleri çok memnun etti. Mars yapı teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 16 Ocak 2019

Görevimiz efendim...

Harun Demir 15 Aralık 2018

Yorum metni burada yer alacak bana

Mars Yapı Cevap 16 Aralık 2018

Bu bir cevap metnidir daha fazlası için daha fazlası

Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları Bodrum Kat ve Çatı Su İzolasyonları
Samsun Tamirat