Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları

Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları

Sıcak ve bunaltıcı havalarda en çok kullandığımız alanların başında gelen teras ve balkonlar, kış aylarında direk yağış ve suya maruz kalmaktadır. Her ne kadar balkon ve teraslarda seramik kaplama, kalebodur ya da fayans vb. kaplamalar yapsak da bu tür uygulamalar su yalıtımı için tek başına yeterli olmamaktadır.

Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları

Su yalıtımı için sadece seramik uygulaması yapılmış balkon ve teraslarda, binanın oturması ya da zaman içerisinde derzlerin özelliklerini kaybetmesi gibi nedenlerden dolayı bu bölgelerde çatlaklar oluşmakta ve alt tarafa su veya rutubet geçişine izin vermektedir. Alt tarafa sızan su yapıya zarar vermekte ve ömrünü kısaltarak deprem sırasında planlanan performansını ciddi oradan da azaltmaktadır. Teknik sorunların yanında sızan su alt katlarda bulunan eşyalara da zarar vererek konforunu etkilemektedir.Özellikle Çatı yalıtım uygulamasından sonra balkon ve teras yalıtımları da Mars Yapı firmasının uzman ekipleri tarafından profesyonel bir şekilde yaptırılmalı ve hem yapının planlanan ömrü ve deprem performansı hem de yaşam alanlarımızdaki konforumuz korunmalıdır.

 

Yalıtım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Su yalıtımı yapılacak malzeme dünya standartlarına uygun üretilmiş CE kalitesinde olmalıdır.

  2. Ucuz su yalıtım malzemelerinden uzak durulmalıdır. Çünkü bu tür malzemeler özelliğini çabuk kaybederek ileride daha büyük sorunlara ve maddi zararlara yol açmaktadır.

  3. Çatınız da teras bulunuyor ve çatı eğimi %5den az ise iki katlı su yalıtım örtüsü kullanılmalıdır.

  4. Yalıtım uygulamalarında nefes alan yani buhar geçişlerine izin veren malzemelerin kullanılması gerekmektedir.

  5. İzolasyon uygulamalarında kaliteli malzeme tek başına yeterli olmamaktadır. Tecrübeli usta ve ince işçilik ile bu uygulamalar yapılmalıdır.

  6. Su yalıtımı yaparken hava koşullarına dikkat edilmeli ve +40 derecenin üstünde ve +4 derecenin altında yalıtım uygulamaları yapılmamalıdır.

  7.  Özellikle çatılarda kullanılan son kat yalıtım örtüleri güneş ışığına ve olumsuz hava koşullarına direkt olarak maruz kalacakları için UV dayanımlı yaşlandırma testlerinden geçmiş malzemeler kullanılmalıdır.

  8. Temel su yalıtım uygulamalarında ise basınçlı su (Zemin suyu) varsa eğer su yalıtım malzemesinin( membran, bitümlü likitler, plastik esaslı bitümler vb.) su basıncına dayanıklı olması gerekmektedir. Zemin altında bulunan otopark, bodrum kat gibi bölgelerde nem, küf, rutubet varsa temel su yalıtımı konusunda çalışma yapılması gerektiğinin sinyalleri vermektedir.

 

Balkon Teras Yalıtım Uygulaması Fiyatları

Yapacağınız Balkon ve Teras yalıtım uygulamalarında kaliteli malzemeden sonraki en önemli adım işçilik konusunda uzman kişilerle çalışmanızdır. Samsun Mars Yapı Firması olarak her türlü yalıtım yani izolasyon konusunda tecrübeli ekimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. En uygun Balkon Teras Yalıtım fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve uzmanlarımız ile görüşmek için lütfen Teklif Al bölgesinden bizimle iletişime geçiniz.

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Muzaffer Yılmaz 17 Aralık 2018

Samsunda Su yalıtım konusunda en iyilerden biri diyebilirim. Sorunumu en kısa zamanda en etkili biçimde çözerek bizi rahata kavuşturdular.

Mars Yapı Cevap 17 Aralık 2018

Tesekkur ederiz

Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları Balkon ve Teras Yalıtım Uygulamaları
Samsun Tamirat