Çatı Tadilatları

Çatı Tadilatı

Çatılar, yapıları yağmur, kar, dolu, rüzgâr gibi doğa olaylarına karşı koruyan elemanlardır. Çatı yalıtımı (çatı izolasyonu), Çatı bakımı veya Çatı tadilatı yapılmış bir yapıda %25 oranında ısı tasarrufu sağlanmaktadır. Çatılar, binaları korumak ve enerji tasarrufu açısından bu kadar önemli elemanlar olmasından dolayı, yapılan tadilat tamirat işlerinde kaliteli malzeme ve tecrübeli işçilik tercih edilmelidir. Samsun’da faaliyet gösteren Mars Yapı firmamız, tecrübeli çatı izolasyon ustaları ve kullandığı kaliteli izolasyon malzemeleri ile çatı bakımı ve çatı tadilatında sizlere %25 oranında ısı tasarrufu sağlamaktadır.

Çatı Tadilatları Çatı Tadilatları Çatı Tadilatları Çatı Tadilatları

Çatı Elemanları ve Görevleri

Çatı elemanları genel olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar;

 1. Çatı Taşıyıcı Elemanları
 2. Çatı Kaplaması

Çatı taşıyıcı elamanlarının görevleri, çatının kendi ağırlığını ve üstüne gelecek olan kar, yağmur, rüzgâr gibi dinamik ve statik yükleri güvenli şekilde taşıyıcı elamanlara iletmektir.

Çatı kaplamasının görevleri ise, dışarıdan gelecek olan yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarını güvenli şekilde binalardan uzak tutmak ve zarar vermesini engellemektir.

 

Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır

Çatılar, yapılarda ilk önce hasar gören ve özelliğini kaybeden elemanlardır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi çatıların dış etkenlere direkt olarak maruz kalmasıdır. Bu yüzden çatı tadilatı ya da çatı bakımı belirli periyotlarla yapılmalıdır. Samsun’da faaliyet gösteren Mars Yapı Firması olarak aşağıda yaptığımız bazı çatı tadilatı işlemleri sıralamış bulunmaktayız.

 • Kiremit Çatı Kaplaması Tamirat Tadilatı: Kiremitlerin yerlerine döşenebilmesi için merteklerin üzerine kiremit altı tahtaların çalışması, kiremit altı tahtaların üzerine su yalıtımı sağlamak için bitümlü membran örtü serilmesi ve bu örtülerin üzerine kiremitlerin yerleştirilmesi, kırık ya da çatlak kiremitlerin tespit edilip yenisi ile değiştirilmesi şeklindedir.
 • Baca Dibi Tamiri/Tadilatı: Özellikle baca diplerinin su geçirimsizliği sağlanmalıdır. Çünkü baca dipleri bu konuda en zayıf noktalardır ve özenli işçilik istemektedir. Mars Yapı olarak bu zayıf noktalara özellikle dikkat ediyor ve bu noktalarda ince işçilik yapıyoruz.
 • Çatı Taşıyıcı Elamanların Tamiratı/Tadilatı:  Özellikle taşıyıcı elemanları tahta olan çatılarda çürüme, kırılma veya esnemeler sıkça görülen hasarlardır ve bu hasarların bir an önce tespit edilip onarılması ya da elemanın yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu hasarların tespiti geç yapılırsa çatı görevini yerine getiremez ve çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Mars yapı olarak bu tehlikelerle karşılaşmamanız için bütün önlemleri alıyoruz.
 • Su yalıtımı: Çatılarda oluşan en büyük sorunlardan birisi su sızıntısıdır. Çünkü su yalıtımı olmayan bir sistemde elemanlar görevlerini tam olarak yapamaz ve çok çabuk yıpranarak işlevlerini yitirirler. Bunun yanında yaşam mahalimize su akırma, su sızdırma gibi, genellikle üst katlarda yaşayan müsterilerimizin sürekli karşılaştığı olumsuzluk olan bu durumu Mars yapı olarak, garantili bir şekilde önlemlerimizi alıyoruz.
 • Isı yalıtımı: Binalardaki toplam ısı kaybının %25’i çatılardan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden çatılarda kullanılan malzemelerin kaliteli ve çatı ustaların tecrübeli olması önemlidir. Mars Yapı firmasında bulunan tecrübeli ustalarımız ve kullandıkları kaliteli ısı yalıtım (ısı izolasyon) malzemeleri ile ısı kayıplarını minimize ediyoruz.

 

Çatı Tadilatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Çatı bakımı ya da çatı tadilatı işlerinde kullanılacak çatı yalıtım malzemeleri veya çatı kaplamaları proje ve detaya göre kullanılmalıdır. Eğer detay yoksa satıcı firmadan, üretici firmanın teknik kılavuzu alınarak ona göre konumlandırılır.
 • Çatı tadilatı yapacak kişinin güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir.
 • Çatı Tamiratı ya da Çatı yalıtımı için kullanılan malzemeler CE ve/veya TSE belgeli olmalıdır.
 • Çatı Tadilatı yada çatı bakımı tecrübeli çatı tadilatı ustaları yada tecrübeli çatı izolasyon ustaları tarafından yapılmalıdır.

 

Çatı Tadilatı Fiyatları

Mars Yapı, Samsun Çatı Tadilat Firmaları arasında uzman ekip ve ekipmanlara sahip öncü firmadır. Bizim tek hedefimiz soğuk ve yağışlı günlerde evinizde konforlu bir şekilde yaşamınıza devam etmenizdir. Çatı tadilat fiyatları ya da çatı bakım fiyatları, kullanılacak malzeme, çatının mevcut durumu, tadilat ya da tamirat yapılacak kısımların büyüklüğü gibi değişken faktörlere bağlıdır. Sizlere en kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlarla sunmamız için lütfen Teklif Al bölmesinden bizimle iletişime geçiniz.

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Refika Şen 05 Ocak 2021

Allahım halil ibrahim bereketi versin oğlum hepinize gerçekten hızlı ve temiz çalışıyorsunuz. Çatımıda güzelcene yaptınız. allaha emanet olun.

Mars Yapı Cevap 05 Mart 2021

Refika teyzemiz sen sağol varol ....

Mert BOZDEMİR 26 Şubat 2020

Müstakil binamızın çatısını yenilemek için başvurduğumuz mars yapı 3 boyutlu çizimleriyle bizi görsel olarak bilgilendirdi. Bizleri dinleyerek kendi hayalindeki değil bizlerin ortaya çıkmasını istediğimiz görseli hayata geçirdi. Titizlikle çalışan Mars yapı ailesine teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 07 Temmuz 2020

Mert Bey; Bizlerin işi sizlerin hayallerinin paralelinde bir şeyler ortaya koymaktı. Ne mutlu bize ki , tasarladığınız imalatı eksiksiz bir şekilde hayata geçirebilmişiz. Bu projede sizinde katkınız yabana atılamaz. Ümit ederiz ki diğer projelerinizde de bizlerle çalışırsınız. Saygılarımızla...

semiha nur temiz 28 Temmuz 2019

Çatımıza yuva yapan ve rüzgardan bir kısmı uçan çatımızı uygun fiyata, sağlam bir şekilde onaran, kibarlığı ve dürüstlüğüyle bizi mest eden ahmet usta ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 08 Aralık 2019

Semiha hanım, Memnuniyetiniz bizim için onurdur.

Refik akbay 10 Haziran 2019

Yoğun yağışlar sonrası su alan çatımızı kısa süre içersinde onaran mars yapı ve yusuf ustaya teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 08 Aralık 2019

Refik bey, memnuniyetiniz bizi mesut etti.

Bekir Özdemircan 01 Haziran 2019

Geçen sene tadilat yaptırdığımız çatımız, bu sene az bir yağmurda bile tekrar akıtma şikayetiyle başvurmuş olduğumuz Mars yapı, bize sorunun nereden kaynaklandığını detaylı ve şeffaf bir şekilde açıklayarak uygun çözüm yöntemleri sunarak apartmanımızı bu dertten kurtarmış ve memnuniyetimizi bir kezde buradan göstermek istedik. Apartman yöneticisi olarak sizlere tüm sakinlerim adına teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 24 Haziran 2019

Bekir bey memnuniyetiniz bizi onurlandırdı. Kibarlığınız ve yorumunuz için ayrıyetten teşekkürü bir borç biliriz.

Sevinç demirci 17 Mayıs 2019

Çatıdaki sorunumuzu çözmekte yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Sevinç Demirci

Mars Yapı Cevap 21 Mayıs 2019

Asıl biz teşekkür ederiz.

Aysel Muş 06 Mayıs 2019

Çatıdaki su kaçağını tüm çatının her m2 sine su tutarak sorunlu yerleri bulup tadilatını gerçekleştirdiniz. Çatı tadilatı konusunda gösterdiğiniz ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 21 Mayıs 2019

Aysel hanım, sizlerin memnuniyeti bizleri onurlandırır. Bizler teşekkürü bir borç biliriz.

Serkan Atamer Dede 01 Mart 2019

2 sene içinde 3 ayrı usta geldi binamıza akıtma sorunu için. Ama hepsi geçici çözümler uygulayıp 3 5 ay içerisinde aynı sorunlarla tekrardan baş başa kaldık. Mehmet usta gelip sorunu doğru tespit edip bizleri bilgilendirerek, çözüm yolları sundu. Bunların içinden bütçemize uygun olanı seçerek uygulama yaptı. Ve şuan için çok memnunuz.

Mars Yapı Cevap 03 Mart 2019

Önemli olan işinizi en uygun ve hızlı çöze bilmekti. Bu konuda bizleri seçtiğiniz için biz teşekkür ederiz

Aysel Yılmaz Er 27 Şubat 2019

Evimizdeki rutubet ve küfün sebep olduğu akıtan çatımızı lokal olarak tadilatlarını yapan mars yapı, Yıllardır çektiğimiz akıtma sorununu bir çırpıda çözmekle kalmayıp, Ücret te talep etmediği, hediye ettiği ev boyama işi için çok teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 03 Mart 2019

Ne demek efendim, Bizler Teşekkür ederiz.

Bekir Gür 19 Şubat 2019

hem yeni çatı yapımımızı üslenip hem çatı altı polüretan köpük uygulamasını yapıp bizi yağmurdan ve soğuktan kurtaran mars yapıya teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 05 Mart 2021

Bizler teşekkür ederiz.

Serdar Hasırcıoğlu 14 Şubat 2019

Yeni evimize yaptırdığımız çatı için bu firmayı seçtik ve çok memnunuz.

Mars Yapı Cevap 18 Şubat 2019

Memnuniyetiniz bizim için bir onurdur. Teşekkürler.

Mehmet 17 Aralık 2018

Yıllardır akıtan çatımızi 1 hafta içinde onarak nem küf ve rutubetten bizleri kurtardılar. Kesinlikle mars yapı

Mars Yapı Cevap 17 Aralık 2018

Mehmet bey yorumlarınız için teşşekkur ederiz.

Çatı Tadilatları Çatı Tadilatları Çatı Tadilatları Çatı Tadilatları
Samsun Tamirat