Mantolama

Mantolama Nedir?

Samsun'da, Mars Yapı hizmetlerinden birisi olan Mantolama (Dış cephe kaplaması) işlemi, mevsimsel şartlara göre ısının kaybolmasını ya da ısının kazanılmasını sağlamak için bina yüzeyine yapılan uygulamalardır. Bu uygulama ile teknik olarak ısı köprüsüne izin verilmez ve gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak hedeflenir. Mantolama işlemi sonucunda ise bina yüzeyinde ısı izolasyonu sağlanmış ve tasarruf edilmiş olur. Ayrıca 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 01.01.2011 yılında yürürlüğe girmiştir ve 50 metre kare üstünde olan yerleşim yerlerinin Enerji Kimlik Belgesi çıkarabilmesi için mantolama zorunlu tutulmuştur.

Mantolama

Mantolama Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel Ekip

Mantolama uygulamasının amacı binanın ısı yalıtımını sağlayarak yaşam alanlarımızda bulunan ısıyı korumak ve tasarruf sağlamaktır. Mantolama uygulamasının kaliteli ve uzun ömürlü olması için malzeme seçiminden sonra en önemli etken profesyonel ekip tarafından bu işlemin yapılmasıdır. Bilinçsiz ve yanlış yapılan uygulama sizlere olumsuz dönüş sağlayacak, konforunuzu düşürecek ve tasarruf sağlamaya çalışırken sizleri zarara uğratacaktır. Mars Yapı, Samsunda Mantolama işlemini profesyonel teknik personeli ve uzman mantolama ustası kadrosu ile yaparak sizlere kaliteli ve uzun ömürlü bir hizmet sunmaktadır.

Malzeme Seçimi

Mantolama malzemesinde dikkat edilmesi gereken en önemli etken kullanılan malzemenin ısı iletim katsayısı ve malzemenin kalınlığıdır. Isı iletim katsayısı düşük olan malzemeler ısıyı daha az ileterek en iyi ısı yalıtımını sağlamaktadır. Bir malzemenin ısı yalıtım malzemesi olarak kabul edilmesi için İSO ve CEN standartlarına göre ısı iletim katsayısı 0.065W/(m.K) değerinden düşük olmalıdır. Mars Yapı bu standartlara uygun Samsun’da hizmet veren öncü firmadır. Samsun’da mantolama işlemleri için müşterilerin en çok tercih ettiğini mantolama malzemeleri EPS (Expanded Polistren) , Karbonlu EPS, Taş yünü, XPS (Extrüde Polistren), Bu malzemeler üzerine sıva ve boya işlemleri kolaylıkla yapılabileceği gibi şık bir dekorasyon için fuga, taş döşemesi ve söve uygulamaları da yapılabilir.

Mantolama Fiyat Listesi m2

Mantolama uygulamasına karar vermiş bina sahipleri teklif almadan önce teknik şartname düzenlemelidirler. Bu teknik şartnamede yapılacak iş ile ilgili detaylar yer almalıdır. Mars Yapı mantolama fiyatlarını m2 üzerinden verilmektedir ve bu fiyatlandırmaya profesyonel ekibimiz dâhildir. Mars Yapı Samsun’da birçok kaliteli hizmet sunmuş, profesyonel ekibe sahip ve en uygun mantolama m2 fiyatlarını veren öncü firmadır.

 

Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mars Yapı olarak mantolama uygulaması yapmadan önce binanızı özenle inceliyor ve ihtiyacınıza göre en kaliteli hizmeti sunmak için uğraşıyoruz. İhtiyacınızı belirledikten sonra mantolama uygulamasını aşağıda geçen sıra ile yapıyoruz.

 1. Bina Dış Yüzeyini Mantolama için hazırlıyoruz.
 2. Binanızın dış cephe giydirmesi için gerekli ısı yalıtım malzemelerini yapıştırıyoruz
 3. Isı yalıtımı için tercih ettiğiniz ısı yalıtım levhalarını dübel ile sabitliyoruz.
 4. Fileli köşe profillerini yerleştiriyoruz
 5. Isı yalıtımı arttırmak için özel sıva uygulaması yapıyoruz.
 6. Donatı File uygulaması yapıyoruz
 7. Isı yalıtımını arttırmak için tekrar özel sıva uygulaması yapıyoruz.
 8. Cephe boyama astarı uygulaması yapıyoruz.
 9. Mineral sıva uygulaması (Dekoratif sıva)
 10. Dış Cephe Boya uygulaması yapıyoruz.
 11. Kaliteli ve uzun ömürlü bir hizmeti sizlere teslim ediyoruz.

Samsun’da Mars Yapı olarak mantolama konusunda kaliteli ve uzun ömürlü uygulamaları profesyonel ekibimiz ile yaparak siz değerli müşterilerimizin tasarruf yapmasını sağlıyoruz.

 

 

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Okan Gündoğdu 22 Nisan 2019

Merhaba, binamız için Samsunda uygun fiyatlı kaliteli mantolama firması arıyoruz. Sizi önerdiler. Teklif vermek için binamızı inceleme şansınız var mı. Keşif için extra ücret talep ediyor musunuz?

Mars Yapı Cevap 22 Nisan 2019

Merhaba Okan bey, keşif için herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Binanızı detaylı inceledikten sonra fiyat teklimizi veriyoruz. Bu tür sorularınız için iletişim numaralarımızdan bize ulaşmanız halinde daha hızlı geri dönüş sağlayabiliriz.

fehmi hasan akgün 03 Mart 2019

Hazırladığı görsel çalışmanın birebir aynısını uygulayan ve uygulamadaki titizliğini, verdikleri garanti süresi ile pekiştiren mars yapı ya teşekkür ederiz. Sunay Ap. Yön. Başk.

Mars Yapı Cevap 03 Mart 2019

Bizler teşekkür ederiz.

Refike Özhanoğlu 18 Şubat 2019

Komşumun tavsiyesi ile keşfe gelen mars yapı, samimi bir şekilde mantolama olayını anlatarak bilgiler verdi. Komşum Nezahat hanımın tavsiyesi üzerine işi verdim. İyi ki de mars yapıya anlaşmışım. İşin başında sürekli ilgilenen, işininde arkasında olan bir firma. Allah yolunuzu daimi açık ve bol kazanç eylesin

Mars Yapı Cevap 18 Şubat 2019

Fatma hanım, memnuniyetiniz bizi tekrar tekrar onurlandırdı.

İsmet ÖZDİL 17 Ocak 2019

Apartmanımıza yaptırdığımız mantolama kaliteli malzeme ve ustalık sayesinde yüzde 40 \'a yakın ısı tasarrufu sağladık. 2 3 sene içerisinde amorti edecek olan bu sistemi, bizlere uygun fiyatla yapan mars yapıya, teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 17 Ocak 2019

Allah razı olsun. Biz teşekkür ederiz.

Mantolama
Samsun Tamirat