Dekorasyon

Dekorasyon Nedir

Samsun Mars Yapı Firması Dekorasyon nedir sorusunun yanıtını şöyle vermektedir; “Yaşadığımız ortamın kendi rahatımıza, göz zevkimize ve kullanım amaçlarına göre göze hitap eden, işlevsel ve kullanışlı olması için çeşitli süs eşyaları, mobilyalar ve boyalar gibi objeler ile düzenleme çalışmalarına dekorasyon denir.”

Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon

 İnsanların genellikle dekorasyon yaptığı yaşam alanları aşağıda verilmiştir ve bunlar Dekorasyon Çeşitleri olarak geçmektedir. Samsun Mars Yapı Firması aşağıda verilen dekorasyon çeşitlerini uzman kadrosu ve ekibi ile kaliteli ve uzun ömürlü hizmet olarak sizlere sunmaktadır.

Dekorasyon Çeşitleri

 • Ev Dekorasyonu: Ev ve Viila tadilatı yapılarak bütün ev veya villanız baştan aşşağı dekor edebilir.. Bu tadilatların yapımında uzman kişilerden, ev dekorasyonu fikirleri konusunda yardım alınmalıdır. Örneğin mekânın iç kısımları için uzman ekibimizden ya da iç mimarlarınmızdan yardım alarak, banyo dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, oturma odası dekorasyonu, çalışma odası dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu gibi çeşitli  mahallerde dekorasyon işlemi yapabilirler. Bunlarının yanında Dış cephe giydirme sistemleri için de mimarımızdan ve uzman ekibimizden yardım alarak, ahşap giydirme cephe kaplaması, taş dış cephe kaplaması, prekast dış cephe kaplaması, alüminyum cephe kaplaması gibi yapımızın ömrünü uzatan işlemlerle beraber, dekoratif çalışmalar yapabilirsiniz.
 • Ofis Dekorasyonu: Ofis çalışanları, çalıştıkları ortamın özellikle daha işlevsel ve kullanışlı olması için göze hitap eden ve keyif verici bir çalışma ortamı istemektedir. Bunun bilincinde olan ofis yetkilisi, ofis dekorasyonu yaparak çalışanlarına motive edici bir ortam yaratmak ve çalışanlarının performansını arttırmak ve daha konforlu yaşam alanı için gerekli dokunuşları yapar.
 • Mutfak dekorasyonu: Özellikle kadınlar günlük hayatının çoğunu geçirdiği mutfakta daha keyifli, göze hitap eden ve kullanışlı olması için mutfaklarını dekore etmek isterler. Genellikle dekorasyon için ilk belirledikleri şey mevcut olan mutfak dolaplarını daha kullanışlı mutfak dolapları ile değiştirmektir. Mutfak dolaplarını değiştirirken özellikle Mutfak dolabı fiyatlarını göz önünde bulunduran kadınlar, hazır mutfak ya da ucuz mutfak dolabı fiyatlarına bakmaktadır. Mars Yapı sizlere uzman kadrosuyla kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetleri sunmaktan gurur duyuyor. Ayrıca kadınların mutfak dekorasyonunda genellikle tercih ettikleri mutfak tipleri ise; Ada tipi mutfak, Tek duvar tipi mutfak, Koridor tipi mutfak,  L tipi mutfak veya U tipi mutfaklardır.
 • Banyo Dekorasyonu: Özellikle toplu konut dediğimiz apartmanlar da oturuyorsanız, banyolar genellikle oldukça kullanışsızdır. Gereksiz ölü alanlar ( kullanılmayan alanlar) mevcuttur. Banyo dekorasyonu yapmak isteyenlerin ilk tercihi bu alanları kullanışlı hale getirmektir. Bunun için banyo dolabı, duşa kabin, çamaşır makinasının yeri, klozet gibi banyo içerisinde bulunan şeylerin konumlarını ve tasarımlarını değiştirerek dekorasyon yapılması gerekir.
 • Oturma Odası Dekorasyonu:  Günümüzde yapılan evler de oturma odasının küçüklüğü ve kullanışsız olmasından şikâyetçi olan kişiler oturma odası dekorasyonu yaptırarak kullanışlı ve geniş oturma odasına sahip olabilirler.
 • Yatak Odası Dekorasyonu: Yaşam alanları içerisinde en fazla kullanılmayan alana sahip yer Yatak Odalarıdır. Bunun nedeni yanlış mobilya seçimi ve özellikle yatak odası dolaplarını büyük olmasından kaynaklanmaktadır. Yatak odasında kullanılmayan alanları azaltmak ve yatak odasını daha genişletmek için tadilat ve yatak odası dekorasyonu yapılmalıdır.

 

Dekorasyon Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşam alanınız ne olursa olsun dekorasyon yaparken ya da dekorasyon için uzman kişilerden yardım alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar;

 • Dekorasyon yaparken fazla eşyadan kaçının. Eşyanın fazla olması hem yaşam alanınızda ölü alanlar yaratır hem de dekorasyon yaptığımız alanın kullanışsız ve küçülmesine neden olur. Bu nedenler dekorasyon eşyalarını titizlikle ve dekorasyon yaptığınız alana göre seçilmelidir. Küçük Mutfak dekorasyonu yaparken büyük mutfak dolapları sizin için uygun bir seçim olmayacaktır.
 • Duvar renklerini eşyalarınıza göre belirleyin. Seçeceğiniz duvar renklerinin eşyaların ile uyumlu olması hem yaşam alanlarınızı büyük gösterecek hem de göz zevkini bozmayacaktır.
 • Dekorasyon yapacağınız yaşam alanındaki aydınlatmaları arttırın. Yaşam alanlarını aydınlatmak için kullandığınız Avize, Lamba, Niş aydınlatma ya da abajur gibi kaynakları birlikte kullanın.
 • Dekorasyon yapacağınız alanda birden fazla renk kullanın ama bu renkleri uyumlu ve abartıya kaçmadan özenle seçin.
 •  Uzman kişi ve ekiplerden mutlaka yardım alın. Dekorasyon yapacağınız alan da kullanıma uygun olmayan bölgeleri uzman kişiler tadilat yaparak kullanışlı hale getirebilir. Bu size daha kullanışlı ve geniş bir ortam yaratmaktadır.
 • Samsun’da bulunan Mars Yapı firmasının hizmetlerinden bir tanesi olan dekorasyon konusunda mutlaka firmamızdan yardım isteyin. Firmamızda bulunan uzman ekipler sizlere daha geniş ve kullanışlı alanlar yaratmak için hizmet sağlamaktadır.

Dekorasyon Fiyatları

Samsun’da bulunan Mars Yapı Firması olarak her türlü dekorasyon istediğinizi sizin tercih ve zevkinize göre gerçekleştirmekteyiz. Yaptığımız bütün işlerde olduğu gibi Dekorasyon işlerinde de uzman ekibimiz ve kaliteli işçiliğimiz ile Samsun’da bulunan firmalardan bir adım öndeyiz. Firmamız Dekorasyon fiyatlarını; dekorasyon çeşidi, kullanılacak malzemenin türü, dekorasyon yapılacak alanın boyutları gibi değişken faktörleri belirledikten sonra vermektedir. Lütfen daha detaylı bilgi için Teklif Al bölümünden firmamız ile iletişime geçiniz.

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Rüstem kısakoloğlu 27 Şubat 2019

Açtığım emlak ofisinin dekorunu 2 günde uygun fiyatlı çözen mars yapıya teşekkür ederim.

Mars Yapı Cevap 03 Mart 2019

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Recai Özkaynak 05 Şubat 2019

Salon, banyo ve mutfağımızı komşumuz esin hanımların tavsiyesi üzerine mars yapıya yaptırdık. Yaptırdığımız süreç içerisinde temizliği ve iş ile ilgili titizliği için mert beye teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 05 Şubat 2019

Recai bey'e yorumları için teşekkürü bir borç biliriz. Saygılarımızla...

Hale Şeker Öz 16 Ocak 2019

Villamızın eski halinden, istediğimiz özgün bir tasarımla beğenimize sunan mars yapıya teşekkürü bir borç biliriz..

Mars Yapı Cevap 16 Ocak 2019

Asıl bizler teşekkür ederiz. Yorumunuz için ayrı ayrı teşekkür ederiz ayrıca

Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon
Samsun Tamirat