Mutfak Tadilatları

Mutfak Tadilatları

Evimizde en yoğun kullandığımız alanlardan bir tanesi olan mutfaklar zaman içerisinde kullanışsız ve demode olabilmektedir. Bu durumdan mustarip ev kadınları, ev dekorasyonu ya da mutfak tadilatı yaptırtarak daha kullanışlı ve modern mutfak modellerine sahip olmak istemektedir. Samsun’da bulunan Mars Yapı Firması olarak siz değerli müşterilerimize son moda mutfak modelleri ve mutfağınızın kullanım açısından işlevsellik kazanması içi mutfak tadilatı hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Mutfak Tadilatları Mutfak Tadilatları Mutfak Tadilatları Mutfak Tadilatları

 

Modern Mutfak Tadilat Fikirleri

Sizin de mutfağınız demode ve kullanışsız bir yapıya sahip olduğu için tadilat yaptıracaksanız eğer modern mutfak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 • Ankastre cihaz kullanmanız mutfağınızı daha modern gösterecek,
 • Mutfak dolaplarınızı tavana sıfır olacak şekilde yapmamalısınız,
 • Eğer mutfağınıza kartonpiyer yapılacaksa projeye uygun olarak yaptırmalısınız,
 • Işıklandırma açısından yeterli olması gerekmektedir,
 • Duvarlara seramik uygulaması yaptırtacaksanız tabandan tavana kadar yaptırmayınız,
 • Tezgâhınız doğal malzemeden olmalıdır. Ayrıca tezgâh duvarı ve zemin kaplaması, mutfak dolapları ile uyumlu olması dekorasyon açısından önem arz etmektedir.
 • Aspiratör yerine davlumbaz kullanmanız mutfağınız da daha şık bir görüntü oluşturacaktır.
 • Mutfak dolaplarınızın malzemesi dekorasyon açısından önemli olmasa bile uzun süre kullanım için çok önemlidir.

 

Mutfak Tipleri ve Tavsiye Edilen Kullanım Alanları

Çok fazla sayıda mutfak tipi bulunmaktadır Mars Yapı firması olarak sizler için en sık kullanılan mutfak tiplerini araştırdık ve hangi mutfak tipi hangi alanda daha kullanışlı olur aşağıda açıkladık.

 • Düz Mutfak: Mutfak tadilatı yaptıracağınız oda düz ve uzun ise bu mutfak tipini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tek bir duvara monte edilecek olan tezgâh ve mutfak dolapları size ekstra geniş alan yaratmaktadır.
 • L Tipi Mutfak: Bir diğer adı Amerikan Mutfak olan bu tip mutfaklar daha çok salon ile birleşik kullanılır. Eğer salon ile birleşik değilse mutfak yapılacak alanın geniş olması gerekmektedir. Çünkü bu tip mutfakların tezgâh ve mutfak dolapları 2 duvarı da kaplamaktadır.
 • Karşılıklı İkili Düz Mutfak: Bu mutfak tipi karşılıklı iki duvara da düz mutfak yapılması ile oluşmaktadır. Mutfak yapacağınız alan çok geniş ve uzunsa bu tip mutfak tam size göredir. Bu tip mutfaklarda genellikle iki duvardaki tezgâhların farklı amaçları vardır. Örneğin birinci tezgâh durulama, yıkama, depolama için kullanılıyorsa ikinci tezgâh yemek pişirme gibi amaçlar için kullanılır.
 • Ada Mutfak:  Bu tip mutfak genellikle çok geniş alana yapılmaktadır ve mutfak tezgâhının, mutfağın ortasında olmasından dolayı Ada mutfak ismini almıştır.
 • U tipi Mutfak: Eğer mutfağınız salon genişliğine sahipse bu tip mutfak kullanabilirsiniz. Bu tip mutfaklarda 3 duvar da tezgâh ve mutfak dolaplarından oluşmaktadır.

Yukarıda bahsi geçen mutfaklar kullanım alanına göre en çok tercih edilen mutfak tipleridir. Mars Yapı olarak alanınız yeterli genişlikte değilse ama yine de yukarıdaki mutfaklardan birisini yaptırmak istiyorsanız kullanım alanınızı minimum seviyede azaltarak bu mutfaklardan birisine sahip olmanıza yardımcı olabiliriz.

 

Mutfak Tadilatı Fiyatları

Yaptıracağınız mutfak tadilatları, kullanacağımız malzeme, yapılacak mutfak tipi, mutfak dolabı modelleri gibi pek çok parametreye bağlı olduğu için farklılık gösterebilmektedir. En uygun mutfak tadilatı fiyatlarını almak için lütfen Teklif Al bölümünden bizimle iletişime geçiniz.

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Tuğçe Bakır 23 Mayıs 2019

Evimizin mutfak dolaplarını istediğimiz görünüm ve tarzda, uygun fiyatlı çözümler sunarak tamamlayan Mars Yapıya teşekkür ederiz. Bizden 5 yıldız. :)

Mars Yapı Cevap 24 Haziran 2019

Biz teşekkür ederiz Tuğçe Hanım...

Nilgun yanik 21 Mart 2019

Pelitkoyde oturuyorum mutfagimi L seklinde yaptirmak icin sizn fikir almak istiyorum Tezgah ayna ve yetler dahil olsun istiyorum

Mars Yapı Cevap 03 Mayıs 2019

İletişim halinizde her çeşit bilgiyi verebiliriz. Saygılarımızla... 05307990362

Mutfak Tadilatları Mutfak Tadilatları Mutfak Tadilatları Mutfak Tadilatları
Samsun Tamirat