Banyo Tadilatları

Banyo Tadilatı

Banyolar, yaşam alanlarımızdaki kişisel bakımlarımızı yaptığımız yerlerdir. Her ne kadar Mutfak dekorasyonu veya ev dekorasyonu gibi dekorasyon ve tadilat seçenekleri fazla olmasa da kullanım alanını artırmak ve göze hitap etme açısından banyo tadilatı ve dekorasyonu yapmak gerekebilir. 

Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları

Banyo kullanım açısından ev içerisinde en fazla su ile temas halinde olan bölgelerdir. Bu yüzden su yalıtımı konusunda daha dikkatli ve tizi çalışmaların yapılması gerekir. Samsun’da faaliyetini sürdüren Mars Yapı firması olarak Banyo Tadilatı ve Banyo Dekorasyonu konusunda siz değerli müşterilerimize kaliteli ve uzun ömürlü işçilik ile hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

 

Banyo Tadilat Adımları

  1. Banyo tadilatı yapılacak alanda öncelikle uzman ekibimiz tarafından ön keşif yapılarak tesisat ile ilgili sorunlar varsa tespit edilir daha sonra ihtiyaçlarınız ve istekleriniz belirlenerek gerekli ölçüler alınır ve sizlere en uygun banyo tadilatı fiyatları sunulur. Bu aşamada sizin istekleriniz ve mekanın koşullarına bağlı olarak proje ve tasarım yapılır. Gereksinim duyduğunuz vitrifiye elemanlar ( klozet,küvet,duşakabin,lavabo vb.) ve banyo dolapları gibi elamanların boyutları ve yerleri belirlenir. Ayrıca banyo içerisinde Duşa kabın, lavabo, aydınlatma sistemleri, havlupan gibi elemanlarının yerlerinin belirlenmesi elektrik, su, doğalgaz gibi tesisatların sorunsuz ve eksiksiz çekilmesi için önemlidir.
  2. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız projelendirildikten sonra banyo tadilatı için kırma ve tesisatın yenilenmesi işlemine geçilir. Bu aşamada eğer gerekliyse tesisatınızın yenilenmesi ve banyo malzemelerinin (lavabo, duşakabin, prizler, havlupan vb.) yerlerine göre uygun şekilde geçirilmesi için kırım ve tamir işleri yapılır.
  3. Kırma ve tesisat işlemlerinden sonra en önemli adım olan su yalıtımı aşamasına geçilir. Kırılan ve yenilenen tesisatın kapatılması için duvarlara sıva uygulaması yapılır. Zemin eğimini ayarlamak ve düzeltmek içinse şap uygulaması yapılır. Bu işlemlerden sonra su yalıtım harcı ve su yalıtım köşe bantları suyun temas edeceği her yüzeye uygulanır. Su yalıtımı bu aşamada çok önemlidir ve gereksinim duyulan kaliteli malzeme iyi belirlenmelidir. Uygun olmayan ya da kötü işçilik ile yapılan yalıtım uygulaması ileride büyük sorun oluşturmakta ve maddi zarara yol açmaktadır. Su yalıtım işlemi tecrübeli ustalar tarafından yapıldıktan sonra seramik uygulaması yapılır.. Seramik uygulaması uygun bir yapıştırıcıyla ve mutlaka silikonlu derz dolgusu kullanılarak yapılmalıdır.
  4. Su yalıtımı ve seramik uygulaması bittikten sonra gerekli temizlikler yapılarak banyo için gerekli olan dolap, klozet, duşa kabin gibi elemanların montajı yapılmaktadır. Bu aşamada görüntü kirliliği yaratan tesisat ya da aydınlatma kablolarını gizlemek için Asma tavan uygulaması yapılabilir. Asma Tavan yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey banyoda nem düzeyinin çok yüksek olmasıdır. Bu yüzden asma tavan uygulamasında metal asma tavan elemanları tercih edilmelidir.
  5. Bütün montaj ileri bittikten sonra artık banyo tadilatınız bitmiş ve ihtiyaçlarınızı karşılayan, istediğiniz gibi bir iş sizlere teslim edilecektir.

 

Banyo Tadilatı Fiyatları

Banyo tadilat fiyatları genellikle kullanılan malzeme, işçilik, banyo boyutları, sizin çeşitli istekleriniz gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Samsun’da Mars Yapı olarak en uygun banyo tadilatı fiyatları için lütfen Teklif Al bölmesinden bizimle iletişime geçerek ücretsiz ön keşif için istekte bulununuz.

ADINIZ
TELEFON
YORUM
Gökhan kolay 24 Haziran 2019

Modern - yenilikçi bir bakış açısıyla banyomuzu dekor eden, güvenimizi boşa çıkarmayan Mars yapı ekibine teşekkür ederiz.

Mars Yapı Cevap 24 Haziran 2019

Gökhan bey, bizler teşekkür ederiz. Saygılarımızla...

Esin Kul Öz 27 Şubat 2019

Evimdeki korkulu rüyam olan şu boya işini, 1 damla boya yere dökmeden yapan Mars Yapıya, temizliği ve titzliği için teşekkür ederim.

Mars Yapı Cevap 03 Mart 2019

Esin hanım, layık olabildiysek biz teşekkür ederiz.

Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları Banyo Tadilatları
Samsun Tamirat